HGFNFNFN.webp

PsychoBUGG

Always On Top

 Stworzony by zawsze być na szczycie i nigdy go nie opuścić. PsychoBUGG to klasyczne przynęty powierzchniowe. Można na niego łowić wszystkie gatunki pobierające w danym momencie pokarm z powierzchni. Dobrze trzymają się nurtu. Pracują prowadzone w poprzek, pod jak i z prądem. Imitują wszelkie wpadające do wody owady. 

Specyfikacja modelu

ModelRozmiarWagaLinka MONOLinka PE TypPrzeznaczenie
PsychoBUGG 2020mm1,6 g0,12-0,16mm0.2-0.5 PEPływającykleń, jaź, boleń, wzdręga, pstrąg
PsychoBUGG 2525 mm2,2 g0,12-0,18mm0.2-0.6 PEPływającykleń, jaź, boleń, wzdręga, pstrągNie Tylko Kleń i Jaź

Powierzchniowe łowienie na smużaki często kojarzy się z łowieniem kleni. Jak się okazuje nie tylko one chętnie zjadają owady porwane nurtem rzeki. Bolenie nie są wcale rzadkim przyłowem. Na wodzie stojącej PsychoBUGGa potrafi zassać piękna złota wzdręga.

PsychoBUGG 20

PsychoBUGG imitują wpadające do wody owady. Można go prowadzić zarówno po samym lustrze wody jak również kilka centymetrów pod powierzchnią. W obu przypadkach prezentacja jest bardzo skuteczna i skłania ryby do ataku. Doskonale sprawdza się wiosną, latem i wczesną jesienią szczególnie przy niskich stanach wody na rafach, przelewach czy prowadzony wzdłuż opasek. Skuteczny również podczas przyboru kiedy prowadzimy go na skraju dopiero co zalanych traw pełnych różnych żyjątek, to bardzo atrakcyjna stołówka dla wielu ryb.

PsychoBUGG 25

Oba rozmiary to bliźniacze konstrukcje różniące się jedynie wielkością i ciężarem. Dzięki dwóm wariantom jesteśmy w stanie lepiej dopasować się do warunków nad wodą. Konstrukcja woblera pozwala osiągać dość duże odległości biorąc pod uwagę ich stosunkowo niska wagę, podkreślamy to są modele pływające ! Krótki baryłkowaty korpus i odpowiednio umieszczone obciążenie czynią go bardzo lotnym. Wobler jest stosunkowo stabilny podczas lotu i nie koziołkuje tym samym nie skraca zasięgu rzutu. Pracuje dość szybko, bardzo podobnie do owada spływającego i walczącego o życie z nurtem rzeki. Wiosna i latem przynosi dobre wyniki również na wodach pstrągowych kiedy kropkowany drapieżnik chętnie zbiera większe owady spływające z nurtem rzeki.

Nie Tylko Jednostajne Zwijanie

Prowadząc PsychoBUGG starajmy się wyjść poza szablon jednostajnego zwijania. Choć samo jednostajne smużenie po powierzchni również bywa skuteczne doskonałe efekty możemy osiągnąć wprowadzając nieco urozmaicenia. Dużo brań mamy na swobodnie spływająca przynętę. Przy swobodnym spływie warto dodać króciutkie bardzo delikatne szarpnięcia szczytówki by nasz wobler zaczął „puszczać” na tafli oczka niczym owad próbujący wydostać się z wody. Dobre efekty przynosi spławianie po łuku. Warto również opuścić szczytówkę wędziska niżej by nasza przynęta mogła zanurkować kilka centymetrów pod wodę, jednak nie za głęboko, w ten sposób by na powierzchni pozostawała bruzda zmarszczonej wody za przynętą.

Wzornik kolorów

PsychoBUGG 20

PS-020161
PS-020162
PS-020163

PsychoBUGG 25

PS-025231
PS-025231
PS-025231